З історії ЗОШ I-III ступеня с. Доросині Рожищенського району

Церковно-приходська школа в с. Доросині.            Приміщення  старої школи у 1940-50-х рр.
              Відкрита 14 жовтня 1888 року

У 1888 році, на Покрову, на кошти сільської громади відкрито церковно-приходську школу у якій сіли за парти 12 учнів. Учителем у них був Василь Андрійович Голощук. Він беззмінно 32 роки ніс світло знань хлопчикам і дівчаткам. А Закону Бо­жого їх навчав отець Антоній Хотовицький.

За Польщі початкова школа теж функціо­нувала. Але викладали не рідною мовою, хоча добру згадку у старожилів залишила прин­ципова освітянка Зося Новакувна.

За радянської доби промінь свого серця віддавали дітям Борис Тоцький, Петро Троцюк, Ольга Іщуж, подружжя Василя і Юлії Наумлюків, Михайла і Марії Майстренків; Катерина Мосійчук, Марія Саєнко, Людмила Яручик, Любов Синя, Катерина Троцюк та десятки їхніх колег.

У 1947 році школа вже отримала статус се­мирічної, а з 1951 — стала середньою. Відтоді її закінчило 2812 випускників. 79 з них отримали золоті і срібні медалі.

Шість вихованців школи стали заслуженими у своїх галузях. Школа дала Україні три члени Національної Спілки письменників ― Володимира Лучука, Ігоря Павлюка та Володимира Василюка, першого Героя Соціалістичної Праці на Волині ― Вірного Володимира Миколайовича.

Серед вчителів, якими гордиться школа: Ольга Михайлівна Куран, вчитель біології, "Заслужений вчитель України”, Любов Костянтинівна Синя ― вчитель математики, вчитель-методист, кавалер ордена "Знак пошани”, Степан Курило-Шванс, вчитель німецької мови, письменник, автор художньо-документальних повістей  "Це було на Червенській Русі”, "У розблиску громовиці” ("Ад’ютант генерала Домбровського”), та трьохтомного роману-хроніки про с. Доросині  "На шляхах звивистих”, "У вихорі війни” і "Село Доросині і його люди", 10 збірок новел і оповідань.

Доросинівська школа  є базовою школою освітнього округу. Станом на 01.09.2018р. в ній навчається 149 учнів. Працює 23 вчителі, з них ― 2 вчителі нагороджені нагрудним знаком "Відмінники освіти України", 3 присвоєно педагогічне звання – "вчитель - методист", 10 -  звання "старший вчитель". До послуг учнів 11 навчальних кабінетів, спортзал, 2 спортмайданчики, комбінована майстерня і шкільна їдальня.  Сучасний комп’ютерний клас і бібліотека підключені до мережі Інтернет.

«  Листопад 2018  »
  • rogosvita.volyn.ua/